KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 13899275
nr 1389 9275
Martin Säflund
(1894-1976), Sverige
Akvareller, 3 st, Landskap i vårvinter. Signerade. Akvarell, motivet: ca 8x12 cm - 10-15 cm, yttermått inklusive ram: 10x14-12x17 cm
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 april 2021
kl 19:09:45
2/4 19:51:44
Martin Säflund
Läs mer om Martin Säflund